czwartek, 30 września 2010
WYNIKI Patchworkowej bitwy na poduszki 2010

Bez zbędnych wstępów:

Patchworkowa bitwa na poduszki 2010 

Uzasadnienie werdyktu Jury: (jak to poważnie brzmi:)

1) (pierwszy rząd, tuż pod koroną) zwycięska poduszka najbardziej przypadła do gustu Przewodniczącej Jury - przestrzenne aplikacje, aplikacja odwrotna, lot trzmiela, perfekcja w pikowaniu detali - długo by wymieniać. Do tego podszuka dostarczyła Przewodniczącej Jury niesamowitych wrażeń artystycznych;

2) Dwa równorzędne wyróżnienia:

- (drugi rząd, pierwsza od lewej) ciekawe zastosowanie wielu tkanin konkursowych (biedroneczka rozbroiła Przewodniczącą Jury totalnie), lot trzmiela, perfekcyjne przyszycie aplikacji przy brzegach (tzw. raw-edge applique) i inne detale przesądziły o przyznaniu wyróżnienia,

- (drugi rząd, pierwsza od prawej) prostota wizualna, perfekcja w detalach, zastosowanie bloku patchworkowego dla zaawansowanych i swoisty urok tej poduchy zadecydowały o przyznaniu wyróżnienia;

3) Trzy wyróżnienia pozaregulaminowe (dodatkowe):

- (trzeci rząd, pierwsza od lewej) świetny dobór tkanin, lot trzmiela i zastosowanie przepięknego schematu patchworkowego nie pozwoliły Przewodniczącej Jury przejść obojętnie obok tej poduchy,

- (trzeci rząd, środkowa) poduszka, która była najwyżej oceniana przez pozostałych członków Jury, a i Przewodnicząca Jury ma do niej sentyment (przyszła jako pierwsza i zachwyciła Przewodniczącą!),

- (trzeci rząd, pierwsza od prawej) perfekcyjnie uszyta - co do milimetra! Nawet w zbiegu kilku wierzchołków trójkątów! Plus bardzo odważny (i jakże trafny) dobór tkanin.

 

Nie muszę chyba dodawać, że WSZYSTKIE nadesłane poduchy są prześliczne i wybór był naprawdę bardzo trudny.

 

Nagrody:

I miejsce i dwa równorzędne wyróżnienia - nagrody regulaminowe.

Trzy dodatkowe wyróżnienia - zestawy patchworkowe (złożone głównie z tkanin konkursowych).

 

W nadchodzącym tygodniu będzie można przeczytać więcej o Artystkach biorących udział w tym Konkursie.

 

Głosowanie publiczności trwa!

I Ty możesz mieć wpływ na nagrodzenie ulubionej poduszki!

środa, 29 września 2010
Patchworkowa bitwa na poduszki 2010 - wyniki już tuż tuż:)

Dopiero w poniedziałek dotarły do Sklepu Jednoiglec ostatnie poduszki konkursowe.

Oznacza to, że do nadchodzącego poniedziałku zostaną ogłoszone wyniki - jednak planuję, że nastąpi to już w piątek.

Tak prezentują się wszystkie poduszki: 

Patchworkowa bitwa na poduszki 2010 

Część z nich nie jest wypełniona, gdyż okazało się, że mam za mało wkładów by wszystkie wypchać.

Również do piątku planuję ogłosić tutaj głosowanie publiczności - nadesłane poduszki są tak śliczne, że przyda się wyłonienie dodatkowego Zwycięzcy - w oparciu o Wasz wybór!

Chciałam bardzo podziękować wszystkim osobom, które nadesłały swoje prace - dostarczyłyście mi wielu niezapomnianych wrażeń!

niedziela, 09 maja 2010
Patchworkowa bitwa na poduszki 2010

Niektórzy producenci organizują konkursy na najpiękniejszy patchwork wykonany z produkowanych przez nich tkanin.

Zadałam sobie pytanie: dlaczego sklep internetowy z tkaninami  miałby takiego konkursu nie zorganizować?
Po krótkim namyśle postanowiłam taki konkurs ogłosić!

 

Ogłaszam wszem i wobec pierwszą patchworkową bitwę na poduszki!

  

Zasady są proste:

1) wystarczy kupić w sklepie Jednoiglec 1 FQ z ośmiu zaproponowanych przeze mnie tkanin konkursowych,

2) uszyć z wykorzystaniem tego FQ patchworkową poszewkę na poduszkę.

 


Główną nagrodą w konkursie jest 1 jard tkaniny (wybrany przez Zwycięzcę z ośmiu tkanin konkursowych), zestaw 10 ręcznie robionych guzików kolorystycznie dobranych do tej tkaniny oraz jednorazowa darmowa przesyłka przy zakupach w sklepie Jednoiglec.

Będą też dwie nagrody pocieszenia - dwie wyróżnione osoby otrzymają po 1 FQ (wybrane przez Wyróżnionych z ośmiu tkanin konkursowych), zestaw 5 ręcznie robionych guzików kolorystycznie dobranych do tych tkanin oraz jednorazową darmową przesyłkę na zakupy w sklepie Jednoiglec.

Jeśli liczba uczestników przekroczy 10 osób zostanie też przyznana nagroda publiczności (przez pozostałych uczestników konkursu albo przez odwiedzających mojego bloga - jeszcze muszę nad tym pomyśleć:).

Znając moje upodobanie do rękodzieła można się spodziewać, że nagród w konkursie ostatecznie przyznam więcej:)))

 

Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w tym konkursie przygotowałam 1 FQ (wybrany z ośmiu tkanin konkursowych) - wystarczy na swoim blogu napisać jaki konkurs organizuje Jednoiglec (aktywny link + banner, który niedługo zamieszczę. Będę wdzięczna za poświęcenie bitwie osobnego wpisu:).
Spośród osób, które zamieszczą taki post do końca czerwca 2010 r. zostanie wylosowana komputerowo jedna osoba, do której powędruje FQ:)
Po zamieszczeniu posta na swoim blogu tradycyjnie trzeba zostawić komentarz pod tym wpisem.

 

 

A oto dalsze szczegóły patchworkowej bitwy na poduszki (regulamin doprecyzowujący szczegóły techniczne zostanie ogłoszony wkrótce):

1) tkaniny konkursowe:

Floral Charm
by Mich

 Ginger Tile
by Sandi Henderson

 Gothic Flower
by Patty Young

 Par Avion
by Paula Prass

Cool Treats
by Michael Miller Fabrics

Vintage Paisley
by Sandi Henderson

Humming Birds
by Patty Young

Chain Flower
by Sandi Henderson

2) poszewka na poduszkę może być uszyta dowolną techniką (blok patchworkowy, paper piecing, Cathedral Window, aplikacje, Meshwork - cokolwiek podpowie Wam fantazja:), ocenie Jury będzie podlegał przód tej poduszki,

3) wybrana przez Uczestnika tkanina konkursowa musi stanowić główny element przodu poduszki (użycie tkaniny jako bordera nie spełnia tych warunków) - może być połączona z dowolnie wybranymi tkaninami (może też być połączona z innymi konkursowymi tkaninami), zakup konkursowego FQ musi nastąpić po dniu ogłoszenia konkursu,

4) gotowa poszewka na poduszkę musi zostać wysłana przez Uczestnika (na jego koszt) na adres sklepu Jednoiglec do dnia 15 sierpnia 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Po ocenie poszewek przez Jury zostaną one sfotografowane i odesłane do Uczestników (tym razem na koszt sklepu). Uczestnik proszony jest także o dołączenie do przesyłki kartki z wyborem tkaniny, która ma zostać wysłana, jeśli jego poduszka wygra oraz podpisanego Oświadczenia (zgoda na uczestnictwo w konkursie oraz zgoda na sfotografowanie poszewki i upublicznienie jej wyglądu - treść tego Oświadczenia będzie dostępna wkrótce),

5) po nadaniu przesyłki Uczestnicy proszeni są o wysłanie e-maila z informacją o fakcie nadania przesyłki (na adres jednoiglec@wp.pl),

6) do przesyłek zwrotnych z poszewkami zostaną dołączone nagrody, które przypadły poszczególnym Uczestnikom. Każdy Uczestnik otrzyma komplet 2 ręcznie robionych guzików kolorystycznie pasujących do poszuszki konkursowej. Sklep zastrzega sobie prawo przyznania większej ilości nagród, w tym nagród pocieszenia:)

7) wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 1 września 2010 r.

piątek, 08 stycznia 2010
Mata do wygrania!

Tajemniczy ktoś umieścił na moim blogu komentarz z informacją o konkursie, w którym do wygrania jest taka mata:

by Papavero

Dla szyjących lub patchworkujących osób taka mata to prawdziwa gratka!

By ją wygrać wystarczy pokazać coś, co jest Waszym zjadaczem czasu lub hobby od czasu do czasu.

Chyba wszyscy z Was mają czym się pochwalić, więc do dzieła!!!

Więcej o konkursie TUTAJ.

poniedziałek, 28 grudnia 2009
Wyniki konkursu świątecznego

Atrakcje nie kończą się na nagrodzie przewidzianej w konkursie, więc proszę przeczytajcie do końca:)

 

Wybranie jednej pracy nie było proste - zastanawiałam się nad paroma dziełami i ostatecznie zdecydowałam by przyznać pierwsze miejsce Artystce, która stworzyła taką świąteczną poduchę:

 

 

 

 

by Gazynia

by Gazynia

W wyborze pomagała mi cała moja Rodzinka.

Wszystkie prace bardzo się spodobały, ale oprócz świątecznej poduchy cztery inne były szczególnie podziwiane, więc ich Twórczynie otrzymają bon na zakupy w sklepie Jednoiglec (10% zniżki do wykorzystania do końca stycznia 2010 r.) - oto te prace:

praca nadesłana na konkurs świąteczny

praca nadesłana na konkurs świąteczny

praca nadesłana na konkurs świąteczny

praca nadesłana na konkurs świąteczny

Ale to nie koniec nagród!

W podziękowaniu za udział w konkursie każda jego Uczestniczka (niestety żaden Pan nie nadesłał zdjęć swoich prac) otrzymuje bon na promocyjną cenę kosztów przesyłki przy zakupach w sklepie Jednoiglec do końca stycznia 2010 r. (niezależnie od kwoty dokonanych zakupów cena przesyłki wyniesie 5 zł).
Taką nagrodę otrzymują też Artystki, których prace zaprezentowałam powyżej.

Ozdoby choinkowe bardzo często pojawiały się na zdjęciach prac konkursowych - zachęcam Was do przesłania ich na konkurs organizowany na blogu Cebrita! Nagrody są baaaardzo atrakcyjne i na pewno warto spróbować po raz kolejny, bo Wasze prace są piękne! (macie czas do 10 stycznia 2010 r.)

Po powrocie ze świątecznych wojaży zamieszczę więcej zdjęć prac konkursowych i napiszę parę słów o Artystkach, które je wykonały.

niedziela, 27 grudnia 2009
Konkurs świąteczny - wyniki

Z przykrością pragnę donieść, że wyniki będą jutro...

Otrzymałam tyle zdjęć prac, że nie potrafię się zdecydować i muszę trochę dłużej podumać. Same śliczności - jutro zamieszczę zdjęcia nie tylko zwycięskiej pracy byście mogli sami się przekonać, że wcale nie jest tak łatwo wybrać tę jedną jedyną!

niedziela, 06 grudnia 2009
Konkurs świąteczny

/ Christmas contest

by Jednoiglec

Święta za pasem, więc wymyśliłam specjalnie na tę okazję konkurs.

Bardzo prosty: wystarczy wysłać do mnie zdjęcia swoich świątecznych dzieł - to może być wszystko: dekoracje świątecznej choinki, stołu albo to, co zostało stworzone specjalnie z myślą o świątecznym czasie.

Zwycięzca (autor najładniejszej - wg mnie:) pracy otrzyma niespodziankę:

spory kawałek tkaniny świątecznej (ponad 1 jard!).

A oto niespodzianka dla Zwycięzcy (tkanina na lewej stronie:):

/ Christmas are coming, so I've decided to make a contest.

Really simple: just send photos of your handmade Christmas works - it could be everything: decorations for the Christmas tree, for the table or what you've made especially for Christmas time.

The winner (the best work - in my opinion:) will receive a Christmas surprise: a large piece of Christmas themed fabric (over 1 jard!).

This is the surprise for the Winner (the wrong side of the fabric:):

by Jednoiglec

Jeśli wyślesz do mnie zdjęcia, wyrażasz tym samym zgodę na ich opublikowanie na moim blogu.

/ If you send the photos to me, you agree to put them on my blog.

Pośpieszcie się: czas jest tylko do 27 grudnia 2009 r.

Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się informacją o tym konkursie ze swoją Rodziną, Przyjaciółmi, Znajomymi z internetu.

Mój e-mail: jednoiglec@wp.pl

Nie ma limitu wysyłanych zdjęć:) chętnie obejrzę wszystkie Wasze świąteczne dzieła!

/ Hurry up: the deadline is December 27, 2009.

I will be really appreciated if you share the information about this contest with your Family, Friends and People you know from the net.

My e-mail address: jednoiglec@wp.pl

There is no limit of send photos:) I would love to see all your Christmas works!

środa, 18 listopada 2009
Dołącz i wygraj!

/ Join and win!

 

Wystarczy dołączyć i mieć odrobinę szczęścia by wygrać cuda od Amy Butler:

/ Just join and have a little bit o luck - you could win wonderful things from Amy Butler:

just join!

Kliknij TUTAJ by dołączyć.

/ Click HERE to join.

 

 

Banner Jednoiglec (jeśli potrebujesz mniejszego - napisz)

Skopiuj kod i wklej na swoją stronę:

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

free counters

I am a
Snapdragon

What Flower
Are You?

Julia Jednoiglec

Create Your Badge

Image Hosted by ImageShack.us